18
cze

ALIENACJA RODZICIELSKA PO UPROWADZENIU DZIECKA

Hear me out

Niedawno byłam w Gandawie na konferencji podsumowującej wyniki projektu badawczego „Hear me out„.

Jak to często w życiu bywa – musiałam dokonać wyboru.

Alienacja rodzicielska

W tym samym czasie odbywało się spotkanie klasowe z okazji 30 rocznicy ukończenia podstawówki (trudno w to uwierzyć 🙂 ) i konferencja szkoleniowa grupy blogerów (wartościowe i kształcące spotkania).

Wygrała konferencja (o co niektórzy mieli do mnie delikatne pretensje :-).

Dlaczego konferencja?

Bo każde spotkanie specjalistów zajmujących się uprowadzeniami rodzicielskimi (adwokatów, psychologów, mediatorów) to okazja do poszerzenia horyzontów i wymiany doświadczeń.

Mam nadzieję, że koledzy ze szkoły mi wybaczą 😉 i dla złagodzenia emocji – serdecznie pozdrawiam klasę 8a :-).

Alienacja rodzicielska

Jednym z prelegentów na konferencji był Nick Woodall – psycholog z Wielkiej Brytanii, który zaprezentował informacje dotyczące alienacji rodzicielskiej.

Przedstawił też, w sposób dostępny dla „niepsychologów”, sposób postępowania terapeutycznego.

…dalszą część artykułu przeczytasz w moim blogu Child Abduction >>

Agnieszka Swaczyna
adwokat

Photo by 🇸🇮 Janko Ferlič on Unsplash

***

Jak się pozbyć spadku za życia spadkodawcy?

I już po świętach! Tym razem nie było życzeń świątecznych na blogu, bo poprzednio zostałam skrytykowana przez czytelnika za zaśmiecanie bloga.

Choć było mi trochę przykro, to doszłam do wniosku, że trochę jest w tym racji. Nikt nie odwiedza mojego bloga dla życzeń :-).

Umówmy się zatem, że zawsze życzę wszystkim, jak najlepiej, ale nie będę tego komunikowała na blogu. Jeżeli nie jest to dobry pomysł, można wyrazić odmienne zdanie w komentarzu.

A teraz wracam do tematu [Czytaj dalej…]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (12) 422 00 41e-mail: a.swaczyna@slwadwokaci.pl

Marek 18 czerwca, 2019 o 10:20

Czyli profesor powiedzial dokladnie to co powiedzial Gardner. Metody terapeutyzacji sa tez podobne. Co do sadow. One niestety wiedza dobrze o tym i wspieraja ten proces. Sedzia to ta osoba co co do zasady zna prawo. A jednak… Rozporzadzenie dotyczace Niebieskiej Karty wprost wskazuje ze izolacja od bliskich, uniemożliwianie kontaktow z bliskimi to przemoc psychiczna. I maja ten akt w nosie. Prokuratura rowniez ignoruje art 207 kk. To jest wlasnie pokaz arogancji sadu i danei obywatelowi przez sedziego sygnalu prawo nic nie znaczy. Prawo to ja a nie akty prawne. W przypadku alienacji widac to jak na dloni. Pomijam juz szczegol, iz jest to zlamanie nacxzelnej zasady jaka winien kierowac sie sad tj. dobra dziecka. Syndrom Gardnera to nie krzykacze tylko fakt naukowy. W najnowszej klasyfikacji chorb zostal wprost wyodrebniony sposrod zaburzen osobowosci jak odrebna jednostaka chorobowa o kodzie QE52 childgiver care. klasyfikacja zostala zatwierdzona przez WHO w maju 2019. I czas najwyzszy by sady zaczely orzekac w zgodzie z prawem i wiedza naukowa a nie wg swojego widzi mi sie jak to robi spora czesc sedziow. I nawet adwokaci wystepujacy w swoich sprawach sa bezsilni

Ola 17 września, 2019 o 08:19

Bardzo dobry wpis

Poprzedni wpis:

Następny wpis: