10
Sep

DLACZEGO NIE BYŁO NOWYCH WPISÓW NA BLOGACH

Mam wyrzuty sumienia (trochę), bo zniknęłam na jakiś czas z obu blogów. Nie działo się na szczęście nic złego. Wręcz przeciwnie, w ostatnim czasie byłam na szkoleniu w Berlinie. Od wczoraj jestem mediatorem (rodzinnym) transgranicznym. Co to znaczy? Odbyłam kurs przygotowujący do mediacji w sprawach rodzinnych, w których rodzicami są osoby różnych narodowości, różnych kultur. A przede wszystkim w sprawach uprowadzeń dzieci za granicę.

Przyznam, że dzisiaj jestem przede wszystkim zmęczona, ale też szczęśliwa. Zrealizowałam marzenie sprzed kilku lat. Do tej pory zawsze było coś innego, co stało na drodze do zapisania się na kurs.

Nareszcie się udało! Na dowód mój dyplom:

Postaram się wrócić do poprzedniego rytmu wpisów na blogu. Mam nadzieję, że przerwa w pisaniu będzie mi w tej sytuacji wybaczona :-).

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 12 294 51 05e-mail: a.swaczyna@sws-adwokaci.pl

{ 5 comments… read them below or add one }

anna stępniewska-Janowska September 11, 2017 at 08:37

Brawo Agnieszko !

Reply

swaczyna September 16, 2017 at 15:55

Dziękuję!

Reply

Hanna September 11, 2017 at 13:49

Gratulacje pani mecenas , nic tak nie cieszy jak spełnianie marzeń.

Reply

Marta June 14, 2018 at 11:19

Witam, chciałabym przedstawić Pani nasza historię. Mój partner przez 11 lat żył w Anglii i dwójka dzieci i żona (ślub i rozwód mieli właśnie tam). Dzieci również się tam urodziły. Po rozwodzie bywało między nimi różnie raz mógł widywać się z dziećmi raz mu zabraniala. Przez ostatnie dwa lata byliśmy tam razem i złożyliśmy sprawę do mediatora nie pomogła ugoda więc złożyliśmy sprawę do sądu aby widywać dzieci. Sa ustalił kontaktu lecz matka się do tego nie stosowała i zabraniala dalej kontaktu z dziećmi w każdy możliwy sposób. W sądzie zezwala że 26 maja tego roku zjeżdża do Polski wraz z dziećmi. My zrobiliśmy odwołanie bo to że był wyrok sądu nic nie dawało. Na sprawę się nie stawiła bo napisała że jest w polsce. W lutym my również jechaliśmy do Polski. Jak się okazało matka z dziećmi nie zjechała tak jak mowila. Moje pytanie jest teraz takie ponieważ nie mamy nadal kontaktu z nimi czy Polski sąd przyjmie wniosku o ustalenie widzę na podstawie angielskich wyroków?

Reply

swaczyna July 1, 2018 at 10:34

Orzeczenia sądów brytyjskich są równie obowiązujące w Polsce, jak nasze krajowe.

Reply

Leave a Comment

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem swaczyna@kancelariaswaczyna.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Previous post:

Next post: