13
Aug

REFORMA SĄDÓW

Reforma sądów tak, ale nie taka

Byłam długo nieobecna (wypoczywałam tak, jak najbardziej lubię) i stąd moje milczenie. Walka o sądy odbyła się wtedy, gdy nie mogłam włączyć się osobiście w demonstracje. Jestem dumna z nas Polaków, że stanęliśmy na wysokości zadania w obronie niezależnego sądownictwa. Mam nadzieję, że sędziowie coś zrozumieją z tej lekcji. Najgorsze, co mogliby zrobić to uznać, że nic nie muszą. To nie była obrona status quo. Reforma sądów jest konieczna.

Mało kto jest zadowolony z obecnego kształtu wymiaru sprawiedliwości.

Ja też się zaliczam do grona krytyków. Bywam w sądzie często i obserwuję trudności, z jakimi boryka się “petent” w sądach. Sama zresztą jestem petentem. Wyróżnia mnie to, że poruszam się w nieprzyjaznym środowisku sprawniej niż “cywile”. Niektóre problemy są naprawdę łatwe do usunięcia. Wystarczy, żeby sędziowie uświadomili sobie, że sprawują ogromną władzę dla tych, którzy do nich przychodzą ze swoimi problemami. Więcej kultury i szacunku dla stron i będzie przyjaźniej. Mogę tu długo przynudzać, a przecież nie o to chodzi. Również od nas zależy wymiar sprawiedliwości. Przecież nie każda sprawa musi trafić do sądu. Są inne sposoby rozwiązań konfliktu.

Unikaj sądów

Zachęcam do obejrzenia nagranie wystąpienia osoby z wewnątrz – sędziego Jarosława Gwizdaka. Mam nadzieję, że kiedyś Jego głos zostanie wysłuchany. Ponieważ ostatnie wydarzenia pokazały nam, że my wszyscy mamy głos, posłuchajmy mądrego sędziego i dążmy do tego, żeby naprawić wymiar sprawiedliwości.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 12 294 51 05e-mail: a.swaczyna@sws-adwokaci.pl

{ 0 comments… add one now }

Leave a Comment

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł. Jednak jeśli chcesz w ten sposób poprosić mnie o pomoc, skorzystaj z zakładki Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem swaczyna@kancelariaswaczyna.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Previous post:

Next post: